جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۶ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» نامگذاری کردند.
 
تولید داخلی موجب افزایش توان ایستادگی در مقابل هجمه‌های‌ اقتصادی بیگانگان می‌شود

نایب‌ رئیس اتاق اصناف شهرقدس با اشاره به اینکه تولید داخلی موجب افزایش توان ایستادگی در مقابل هجمه‌های اقتصادی غرب می‌شود گفت: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ضریب ایمنی اقتصادی کشور را افزایش می‌دهد.

حسین چناقچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرقدس، با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل قرار داریم اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، باید تولید داخلی به محور کالاهای موجود در بازار تبدیل شود که یکی از واحدهای تولیدی شهرقدس که تولیدکننده عدسی عینک است این مهّم را به خوبی به نتیجه رسانده تا جایی که تولیدات این واحد توان رقابت با سازندگان در بازار جهانی را دارد.

وی در ادامه با بیان چگونگی فعالیت این واحد تولیدی و استقرار آن در شهرستان قدس گفت: مدیر شرکت مذکور که از کارآفرینان خوب و موفق و با دانش علمی و تجربی در زمینه عدسی عینک است با حمایت‌های اتاق اصناف در این شهرستان سرمایه‌گذاری کرد و این امر سبب شد مقدار قابل توجهی از وابستگی به واردات این محصول از خارج از کشور کاهش پیدا کند.

نماینده استان تهران در پارلمان اصناف کشور بیان کرد: با توجه به اینکه تاکنون نمونه‌ای مانند واحد مربوطه نداشته‌ایم با مساعدت کمیسیون نظارت «کد آیسیک» برای آن تعریف و مصوبه آن به اتحادیه عینک‌سازان ابلاغ شد که بعد از صدور پروانه صنفی تولید آن آغاز و در حال حاضر ضمن اشتغال حدود 40 نفر با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

چناقچی تصریح کرد:‌ چندی پیش این واحد تولیدی توسط معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری رئیس‌جمهور مورد بازدید قرار گرفت که این امر نشان از توجه مسئولان به بحث اقتصاد و رشد صنعتی کشور دارد و ما نیز خدا را شاکر هستیم که توانسته‌ایم سهم کوچکی در خدمت به تولیدکنندگان و اصناف داشته باشیم .

وی در پایان با اشاره به اینکه با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی می‌توان در مقابل هجمه‌های بیگانگان ایستادگی کرد افزود: با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی می‌توان ضریب ایمنی اقتصادی را افزایش داد.

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.