جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.
 
حمایت از کالای ایرانی در شهرک های صنعتی فارس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: ساماندهی استقرار واحد‌های صنعتی، تولیدی و صنفی، ایجاد ارزش افزوده محصولات تولیدی و جلوگیری از تمرکز ناموزون صنایع، ایجاد تنوع در صنایع، تکمیل زنجیره‌های ارزش، تولید و نیزاشتغال زایی با حداقل هزینه و سرمایه از رویکرد‌های اصلی حمایت از تولید کالای ایرانی است که در شهرک‌های صنعتی محقق می‌شود.
احد فتوحی افزود: از مهم‌ترین اولویت‌های امسال در این کمیته ، تقویت و حمایت از صنایع مستقر و رفع موانع و مشکلات آن‌ها با هدف حفظ اشتغال و تولید واحد‌های صنعتی و توسعه کیفی شهرک‌ها با اجرای پروژه‌های عمرانی است.
وی افزود: این کمیته با هدف از حمایت از کالای ایرانی با رویکرد حمایت ازواحد‌های تولیدی و صنعتی مستقردرشهرک‌های صنعتی برای ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدی تشکیل می‌شود.
فتوحی اعلام کرد: برای فعال کردن واحد‌های راکد و فعال کردن ظرفیت‌های خالی برخی واحد‌ها دردو سال گذشته در قالب طرح رونق تولید، تسهیلات مناسبی به واحد‌های صنعتی.
وی بیان کرد: تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی، تکمیل طرح زنجیره‌های ارزش، تقویت و حمایت ازخوشه‌های صنعتی و تقویت کنسرسیوم‌ها و خوشه‌های صنعتی، تسریع در فرایند پذیرش واحد‌های صنعتی در فرابورس و بورس کالا و افزایش کیفی برگزاری دوره‌های آموزشی از مهمترین اقداماتی است که تا کنون برای حمایت از کالای ایرانی اجرا شده است.
در استان فارس با ایجاد ۶۱ شهرک صنعتی فعال، ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری، استقرار واحد‌های تولیدی و صنعتی و در نتیجه تولید کالا‌ها و محصولات داخلی، فراهم شده است.

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صداوسيما است.