جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند.
 
دو راهکار وزارت ورزش برای حمایت از کالای ایرانی

معاون فرهنگی آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد: این وزارتخانه در زمینه حمایت از کالای داخلی دو راهکار در حوزه ورزش و جوانان دارد که تحقق این مهم، نیازمند فرهنگ سازی و هدف گذاری تولیدکنندگان بر کیفیت و قیمت کالاها است.

[دو راهکار وزارت ورزش برای حمایت از کالای ایرانی]

عبدالحمید احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: وقتی تولیدکنندگان کالاهای ایرانی این دو شاخصه را هدف قرار دهند، به طور حتم توان رقابت در بازارهای داخلی و حتی بین المللی تقویت می شود و مردم هم در این فرایند، خرید کالای داخلی انتخاب نخست آنها خواهد بود.
وی ادامه داد: دو عنصر کیفیت و قیمت از سوی تولیدکنندگان در رشد صنایع داخلی نقش مهمی را ایفا می کند که با ارتقا سطح کیفی محصولات، مصرف کننده داخلی تشویق به حمایت از کالای ایرانی و معرف آن به سایر مصرف کنندگان می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: این وزارتخانه هم برای تحقق حمایت از کالای ایرانی دو راهبرد را یکی در حوزه ورزش و دیگری جوانان در دستور کار قرار داد. بر این اساس در حوزه ورزش با استفاده از ظرفیت های موجود در رویدادهای ورزشی در بعد داخلی و خارجی می توان برای تبلیغ کالای ایرانی اقدام کرد.
معاون وزیر ورزش ادامه داد: به همین منظور در این مسیر همه حوزه های ورزشی در سراسر کشور اولویت خود را در استفاده از تولیدات داخل به ویژه در پوشاک و البسه قرار دهند.
احمدی دومین برنامه را مربوط به بخش جوانان با عنوان 'جوان ایرانی، کالای ایرانی' بیان کرد و گفت: جزییات این برنامه از سوی معاونت جوانان در آینده نزدیک اعلام می شود.
وی اضافه کرد: البته وزیر ورزش و جوانان در بخشنامه ای به تمامی حوزه های ورزشی از جمله فدراسیون ها و مدیران عامل باشگاه های استقلال و پرسپولیس ابلاغ کرد که در جهت تحقق این شعار از ظرفیت های موجود استفاده شود.
معاون وزیر ورزش تاکید کرد که حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی باید به عنوان یک فرهنگ معرفی شود که تحقق این شعار نیازمند عزم ملی، جدی و همه جانبه است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، سال 97 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند.

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صداوسيما است.